info@planota.si
05 307 40 40
Grgarske Ravne 30

Društvo gluhih in naglušnih Severne PrimorskeDruštvo gluhih in naglušnih Severne Primorske

Kot vse, je razglasitev epidemije Covid-19 pretresla tudi naše društvo. V skladu z dogajanjem smo zelo hitro omejili aktivnosti, kot so predavanja, družabna srečanja, ki so se dogajale na društvu. Po prvem šoku se je izkazalo, da osebe z okvaro sluha še vedno potrebujejo pomoč.


Veliko informacij v medijih je sicer bilo podano v znakovnem jeziku, vendar se je izkazalo, da naši člani še vedno potrebujejo pomoč, dodatno pojasnjevanje, razlago. Pisarna društva je bila ves čas epidemije odprta. Strokovna delavka je bila na voljo za pogovor, svetovanje preko spletne kamere. Na srečo nam sodobna tehnologija to omogoča. Člane smo obveščali preko spletne pošte, družabnih omrežij. V času epidemije pa smo preko aplikacije Zoom izpeljali tudi delavnico znakovnega jezika in sicer v sodelovanje z mladinskim centrom v Idriji.